15 kwietnia 2024

Forum Ewangelizacyjne 2024

Za nami Forum Ewangelizacyjne, które odbyło się w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi w dniach od 12 do 14 kwietnie. Forum to poprowadził bp Artur Ważny – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, miłośnik ewangelizacji, niezwykle serdeczny człowiek.

Podczas całego weekendu towarzyszyła nam księga Ezechiela, a sztandarowym hasłem forum był cytat „Nade mną ręka Pana”. To właśnie ręce Pana były przewodnim motywem naszego spotkania. Biskup Artur wielokrotnie podkreślał, że są to ręce, które nieustannie nam towarzyszą. Są to ręce kochające, budujące, kształtujące, ale także ręce, które karmią nas swoim Słowem, a także rękami, które chcą leczyć nasze serca. Bo to właśnie nasze serca często potrzebują operacji, ponieważ nie we wszystkich aspektach potrafią kochać i to właśnie chce uleczyć ręka Pana.

Wszystkim konferencjom i warsztatom towarzyszyło nieustanne uwielbienie i momenty zatrzymania przed Najświętszym Sakramentem, by w ciszy serca mogło pracować usłyszane słowo.

Piękna pogoda sprzyjała nam niesamowicie. Kawka na tarasie i ciepłe spacery były doskonałą regeneracją przed kolejną dawką niezwykle wartościowych treści.

Chwała Panu za ten czas i Jego troskliwą rękę, która nieustannie jest nad nami.