„No to Wam się zacznie…” usłyszeli kiedyś od kapłana młodzi ludzie wchodzący w małżeństwo. Istotnie małżeństwo i rodzina są najlepszą szkołą umierania dla siebie. Małżeństwo to bardzo kruchy sakrament. Delikatny i jak każde piękno bardzo podatny na zranienie. Bóg chciał uratować to piękno i dlatego uczynił małżeństwo sakramentem. W chwili ślubu małżonek dotykając swojej żony powinien mieć świadomość, że dotyka samego Boga. „Gdy wyrażamy sobie miłość: całując się i przytulając rodzi się Bóg”- świadectwo małżonków.

TERMINY:

31.03 – 02.04.2023

19-21.05.2023

 

Organizator Rekolekcji:

Ks. Mateusz Rutkowski – dyrektor Domu Rekolekcyjnego

– przewodniczy wspólnym Eucharystiom i nabożeństwom oraz nakreśla teologię małżeństwa i rodziny.

Zgłoszenie udziału w katechezie przedmałżeńskiej

Najłatwiejszą formą zgłoszenia się na katechezę jest przesłanie danych e-mailem na adres drrzepedz.zapisy@gmail.com.  W tytule prosimy napisać „zgłoszenie na Katechezy Przedmałżeńskie” oraz termin katechez, w których chcecie wziąć udział. Po przyjęciu zgłoszenia wysłana zostanie wiadomość potwierdzająca wpisanie na listę uczestników Katechez.

Przy zgłaszaniu należy podać: następujące dane potrzebne do wystawienia zaświadczenia:

1. Imię i nazwisko
2. Datę i miejsce urodzenia
3. Dokładny adres zamieszkania z kodem pocztowym
4. Numer kontaktowy

Zgłoszeni uczestnicy katechezy potwierdzają swoje przybycie w recepcji, czynnej w godzinach 17.00-18.00 w dniu rozpoczęcia. Celem sprawdzenia tożsamości i pozostałych danych należy przedłożyć dowód osobisty. Po uregulowaniu kosztów (250 zł od osoby – kwota obejmuje pełne wyżywienie i nocleg z pościelą) następuje zakwaterowanie.

Koszty nie zmieniają się jeśli ktoś nie chce korzystać z noclegu.

Katecheza rozpoczyna się kolacją o godz. 18.00, trwa przez całą sobotę i kończy się w niedzielę obiadem ok. godz. 14.00 i wydaniem zaświadczenia o ukończeniu katechezy przedmałżeńskiej.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest udział we wszystkich zajęciach.

Katechezy nie zwalniają z uczestnictwa w katechezach przedślubnych w poradni rodzinnej.