#Laudato_Si

#stawiamy_na_naturę

 

Kochani, jak już wiecie wiosna i lato były czasem intensywnych prac w naszym ogrodzie. Zadbanie o nasze otoczenie było głównym celem  naszych wysiłków tego czasu. Dzięki wielu dobrym dłoniom naszych przyjaciół, udało się nam dokonać pięknych rzeczy. Nasz ogród z tygodnia na tydzień stawał się coraz piękniejszy.

Dopiero teraz, po wielu godzinach pracy wykonanej w otoczeniu naszego domu, widzimy jak wielkie znaczenie niesie ze sobą natura. Papież Franciszek słusznie zauważa:

„Chcę przypomnieć wezwanie, jakie od Pana otrzymał św. Franciszek z Asyżu w kościółku San Damiano: „Idź i napraw mój dom, który, jak widzisz, jest w ruinie”. I dzisiaj dom jest w ruinie – nasza planeta jako nasz „wspólny dom” pilnie potrzebuje naprawy i zabezpieczenia dla zrównoważonej przyszłości.

 

Przyroda, dziś tak bardzo zaniedbana, stanowi nasz dom. Dom, w którym przebywamy i poruszamy się każdego dnia. Tak wiele wysiłków wkładamy w wykończenie, dbanie i porządkowanie naszych murowanych domów czy mieszkań. Dlaczego więc tak mało uwagi poświęcamy naszemu środowisku naturalnemu, dzięki któremu żyjemy?

 

Zobaczcie, ile udało się nam zdziałać w ostatnich miesiącach, aby zadbać o naszą planetę, ale także aby nam i Wam, naszym pensjonariuszom, umilić pobyt w Domu Rekolekcyjnym.