W dniach od 19 do 25 lipca odbyła się po raz kolejny Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. Ewangelizatorzy zjechali do Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi, by najpierw przeżyć rekolekcje i duchowo przygotować się do akcji, by później wyjść na Zaporę i z mocą Ducha Świętego głosić ludziom Dobrą Nowinę.

Pierwsze dni akcji to przygotowanie duchowe, które w tym roku przeprowadził o. Michał Olszewski z http://profeto.pl . Ojciec Michał wiele uwagi poświęcił postaci św. Józefa i jego postawie, przedstawiając go jako jednego z najlepszych ewangelizatorów, który wszędzie zanosił ludziom Jezusa. Rekolekcjonista skierował wzrok uczestników również na czułość Ojca.

Ostatnie chwile przed wyjściem na Zaporę ewangelizatorzy poświęcili przygotowaniom technicznym. Końcowe trzy dni akcji były już praktycznym działaniem, czyli wyjściem na Zaporę. W piątek i sobotę ewangelizatorzy zarażali turystów swoją radością poprzez śpiew, taniec i świadectwo. Nie zabrakło kącika dla dzieci, zdjęć w Bożej ramce czy innych atrakcji, które dostępne były dla wszystkich całkowicie za darmo. Dostępni byli również Księża, u których w każdej chwili można było się wyspowiadać czy zasięgnąć duchowej rady. Również osoby spośród ewangelizatorów udały się na tzw. „siatkę”, by zanieść ludziom Jezusa.

W finałowy dzień Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów 2021 odbyła się w Polańczyku Eucharystia pod przewodnictwem abpa Adama Szala, a po niej piknik ewangelizacyjny. Na koniec dnia można było obejrzeć wartościowy spektakl teatralny oraz wysłuchać koncertu zespołu Bankruci.

Wielką moc ewangelizatorom dawały wspólne Eucharystie, adoracje przed Najświętszym Sakramentem oraz ludzie, którzy zawierzali akcję w swojej modlitwie.

Za wszystkie dobrodziejstwa składamy serdeczne Bóg zapłać!