5 Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 roku 

  1. Dziś w naszych świątyniach zostały zasłonięte krzyże, które odsłonimy na liturgii w Wielki Piątek. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia palm z pominięciem procesji na każdej Mszy Świętej. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – w kolejnym miesiącu odmawiamy tę samą tajemnicę. Liczba wiernych na zgromadzeniu liturgicznym nie może przekraczać 5 osób. Wobec trwającej pandemii, przedłużona została do odwołania dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
  2. środę Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej; w tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach odbędą się dopiero po ustaniu epidemii. Możliwość spowiedzi godzinę przed każdą Mszą Świętą z zachowaniem środków ostrożności. Do spowiedzi można umówić się telefonicznie o każdej porze dnia. Kościół codziennie pozostaje otwarty, istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W piątek można również indywidualnie odprawić Drogę Krzyżową.
  3. W przedsionku na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Niedziela” i „Nasza Arka”.
  4. W sobotę do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy mieszkańców na których zatrzymała się kolejka. Osoby te również proszę o pomoc w przygotowaniu symbolicznego Bożego Grobu.
  5. Dostępne są, w ramach corocznej akcji Caritas, baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary przeznaczone są dla potrzebujących. Cena minimalna 7 zł. Bóg zapłać!

Słowo życia na ten tydzień: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” (J 11,25).

ks. Adam Ryba Proboszcz