Świat i od kilku dni nasi rodacy ulegają lękowi i panice, a to nie jest dobra droga! Trzeba stosować się do wytycznych służb sanitarnych, ale to nie wszystko MY CHRZEŚCIJANIE  mamy Boga, który jest PANEM ŻYCIA i jest większy od Coronavirusa. Spotkanie z Bogiem na modlitwie osobistej, liturgicznej w kościołach, czy poprzez łącza internetowe dodaje otuchy, umacnia i pozwala przekierować nasze myślenie na pozytywne tory. Ta epidemia to znak czasu… Ludzkość ściągnęła na siebie wielkie nieszczęście, Pan je dopuścił, ale nas nie zostawia, wspiera nas i prowadzi w tych trudnych chwilach, ale trzeba w to uwierzyć. Wielu ludzi zaczyna myśleć o wieczności, porządkować swoje sumienie, więcej czasu spędzamy z bliskimi, czy to nie jest w całym tym nieszczęściu pozytywne? Dodam jeszcze tylko, że tegoroczny Wielki Post będzie wyjątkowy pewnie w większości parafii nie będzie rekolekcji, ale rekolekcje już są, tylko trzeba w nie wejść. W internecie jest wiele duchowych propozycji  na ten czas, wiele parafii ma na swoich stronach internetowych transmisje Mszy Świętych i nabożeństw to może nam bardzo pomóc owocnie przeżyć tegoroczny post.

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Archidiecezji Przemyskiej i Dom Rekolekcyjny w Rzepedzi wychodzą z propozycją internetowych spotkań modlitewnych. Aktualnie trwa nowenna przez przyczynę Maryi Królowej Polski, Świętych Patronów Polski oraz Archidiecezji Przemyskiej i św. Epafrasa o powstrzymanie epidemii Coronavirusa.

Codziennie od 20.00 na FACEBOOKu https://www.facebook.com/epafrasy/ jest możliwość uczestniczenia w wystawieniu Najświętszego Sakramentu, Różańcu, modlitwach przebłagalnych oraz Eucharystii z kazaniem. Te refleksje stały się internetowymi rekolekcjami wielkopostnymi… Transmisje odbywają się z kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi (Bieszczady).

Świat i od kilku dni nasi rodacy ulegają lękowi i panice, a to nie jest dobra droga! Trzeba stosować się do wytycznych służb sanitarnych, ale to nie wszystko MY CHRZEŚCIJANIE  mamy Boga, który jest PANEM ŻYCIA i jest większy od Coronavirusa. Przybliżmy się do Boga Życia, nawet jeśli ostatnio nie było ci po drodze do Jezusa, teraz jest dobry czas na rozmowę z Nim, modlitwę, spowiedź…

Niżej filmik zachęcający do wspólnej modlitwy online

z Bożym Błogosławieństwem +++

ks. Mateusz Rutkowski

https://www.youtube.com/watch?v=13XKQ2VevdQ&t=17s